Podjeżdżasz po pasażera, on wsiada do auta, ruszacie, a w tle słychać tylko ciszę? Tak nie musi być! Wiemy, że zagadywanie klientów nie zawsze jest łatwe, jednak z naszym poradnikiem znajdziesz nić porozumienia z każdym. Zobacz, o czym najchętniej rozmawiają pasażerowie Bolta, FreeNow i Ubera! 

Różni klienci – różne potrzeby 

Rozmowy w trakcie przejazdu mogą znacznie umilić drogę i polepszyć odbiór kierowcy w oczach pasażera. Pamiętaj jednak, że nie każdy lubi small talk. Staraj się wyczuć, kto jest chętny do rozmów i żartów, a kto raczej woli ciszę. Jeśli trafisz na rozgadanego klienta, koniecznie skorzystaj z poniższej ściągi dla kierowców taksówek. 

O czym rozmawiać z pasażerami? 

  • Pogoda – zaczniemy od tematu prostego, ale zawsze skutecznego, czyli od pogody! To temat niezwykle uniwersalny, ale mało kto nie da się wciągnąć w niezobowiązujący small talk. Możesz wyrazić swoje zainteresowanie pogodą w nadchodzących dniach, albo skomentować aktualne warunki atmosferyczne – wybór należy do Ciebie! 
  • Filmy i seriale – widziałeś dobry film? A może niebawem swoją premierę będzie miał dobry serial? Kinomaniacy są wśród nas! Warto porozmawiać o polecanych pozycjach – kto wie, może wzbogaci to także Twój repertuar! 
  • Aktualne wydarzenia sportowe – to nie jest temat dla wszystkich, ale jeśli widzisz klienta w koszulce klubu sportowego, to koniecznie zapytaj o ostatni mecz, albo przewidywania wyniku. Wciągająca rozmowa gwarantowana! 
  • Plany urlopowe – kto nie lubi odpoczywać? Takich osób jest naprawdę niewiele! Dlatego rozmowa o wakacjach i planach podróżniczych może wnieść wiele uśmiechu i przyjemności do przejazdu. 
  • Polecane miejsca w mieście – znasz ciekawe miejsca w okolicy? A może byłeś na wyjątkowo dobrej kawie? Subtelne polecenie świetnie się sprawdzi, szczególnie wtedy, gdy masz do czynienia z osobą spoza miasta. 
  • Anegdoty z pracy kierowcy – każdy taksówkarz ma wiele zabawnych historii z samochodu! Jeśli chcesz, możesz podzielić się taką anegdotą ze swoim pasażerem. Pamiętaj, aby nie dotyczyła ona innych klientów. 
  • Motoryzacja – ten punkt sprawdzi się w przypadku 99% mężczyzn! Nowe auta czy motoryzacyjne klasyki? Niezależnie od tego co woli pasażer rozmowa o motoryzacji to bezpieczny temat. 
  • Pasje i zainteresowania – Twój pasażer jedzie z gitarą? A może przewozi wielką teczkę z rysunkami? Zapytaj o hobby i pasje – każdy lubi chwalić się swoimi talentami!
  • Muzyka – w radio leci nowa piosenka? Zapytaj swojego klienta, co o niej sądzi. Możesz też podzielić się swoim muzycznymi fascynacjami – kto wie, może macie podobny gust?

Po tym poradniku jesteś już gotowy na każdego klienta! A jeśli wciąż zastanawiasz się, czy praca kierowcy jest dla Ciebie – nie czekaj, napisz do nas, a my pomożemy Ci zacząć zarabiać.

  • POLECANE WPISY

Przejdź do artykułu
Przejdź do artykułu
Przejdź do artykułu
Przejdź do artykułu
>