Coraz więcej osób decyduje się na posiadanie psów i traktuje te zwierzęta jak pełnoprawnych członków rodziny. Nie jest to zaskoczeniem – od lat w powszechnej opinii mówi się o psie jako o najlepszym przyjacielu człowieka. W przypadku mniejszych ras pupile często towarzyszą swoim właścicielom dosłownie wszędzie – także w podróży czy realizowaniu niezbędnych spraw na mieście. Podobnie jest w przypadku poruszania się taksówką. Klienci chętnie zabierają swoje psy do pojazdu, jednak niewielu wie, jak przewozić psa w taksówce bezpiecznie. W tym przypadku ciężar odpowiedzialności za bezpieczeństwo czworonożnego pasażera spoczywa częściowo na kierowcy taksówki. Jak bezpiecznie zrealizować przejazd z czworonogiem na pokładzie? Mamy na to sposób! 

Pies w taksówce

Zacznijmy od tego, że przewożenie zwierząt nie jest obowiązkiem! Dzięki zaawansowanym systemom, które udostępniają Bolt, FreeNow oraz Uber, samodzielnie podejmujesz decyzję, czy chcesz realizować takie przejazdy. Jeśli zgodzisz się na ten rodzaj usługi, to każdorazowo otrzymasz informację, gdy klient zdecyduje się na podróż ze swoim pupilem. Polskie prawo w żaden sposób nie reguluje przewozu zwierząt, dlatego samodzielnie należy przygotować się do takiego przejazdu. Nasze sprawdzone sposoby pomagają przewozić psy w taksówce w łatwy, przyjemny i bezpieczny sposób. 

Bezpieczny pupil i pasażer 

Zadbanie o komfort własny, pasażera i czworonoga to nie lada wyzwanie! Aby przejazd minął w miłej atmosferze, weź pod uwagę kilka czynników:

  • Umiejscowienie psa – przekaż klientowi od razu po przywitaniu się, aby pupil zajął miejsce na jego kolanach lub na podłodze. Rekomendujemy w takich przypadkach kierowanie pasażerów na tylne siedzenia. Dzięki temu piesek będzie miał więcej przestrzeni, a właściciel nie będzie musiał go kurczowo trzymać. 
  • Czystość i higiena – psy i inne zwierzęta domowe mają sierść, która zdarza się, że pozostawia po sobie ślad na tapicerce. Aby uniknąć ciągłego odkurzania siedzeń, zainwestuj w koc, który będzie chronił wnętrze samochodu przed zabrudzeniem. 
  • Dobra atmosfera – psiarze uwielbiają rozmawiać o swoich pupilach! Wykorzystaj to i zapytaj o imię czworonoga, to na pewno pozytywnie wpłynie na postrzeganie Ciebie przez klienta. 

Teraz jesteś gotowy na przewożenie psa w taksówce! Pamiętaj, że przejazdy z małymi zwierzętami są dodatkowo płatne. Dzięki temu poza sympatycznym towarzystwem zyskujesz ekstra wynagrodzenie – prawda, że warto? 

  • POLECANE WPISY

Przejdź do artykułu
Przejdź do artykułu
Przejdź do artykułu
Przejdź do artykułu
>