W XXI to era technologii i coraz większej popularyzacji płatności bezgotówkowych. Obecnie mało kto nosi przy sobie banknoty, przez to także w branży przewozowej płatność kartą stała się standardem. Kolejnym krokiem ku tej technologicznej rewolucji stało się wprowadzenie możliwości rozliczania przejazdów za pomocą aplikacji mobilnej. Tutaj niezbędna okazała się e-kasa fiskalna, która obecnie jest już niemal wymogiem. Choć rozwiązanie to nakłada też konieczność posiadania przez kierowców licencji taksówkowej i oznakowanego pojazdu, to zdecydowanie jest wygodne. Nowe przepisy wprowadzone zostały na początku roku 2020. Co należy wiedzieć o e-kasach fiskalnych? 

Rozwiązanie dla kierowców Bolta, FreeNow i Ubera

Kasy fiskalne online zapewniają możliwość przesyłania informacji do Centralnego Repozytorium Kas za pośrednictwem sieci teleinformatycznej. To z kolei umożliwia transportowanie informacji między kasą a rejestrem. Co ważne, system ten odbiera i gromadzi informacje z kas fiskalnych online w celach analitycznych i kontrolnych.

Wprowadzana przez kolejnych przewoźników e-kasa, najczęściej ma postać aplikacji na urządzenia z systemem Android. Obowiązek jej instalacji obejmuje kierowców z własną działalnością gospodarczą oraz partnerów flotowych.

Idziemy z duchem czasu

Dzięki temu nowoczesnemu rozwiązaniu, którym są e-kasy fiskalne nasi kierowcy mogą realizować przejazdy bez konieczności posiadania taksometru i fizycznej kasyj! Wystarczy jedynie dedykowana aplikacja mobilna i urządzenie typu smartfon czy też tablet. Nowe rozwiązanie nie zmienia faktu, że pasażerowie nadal będą informowani o koszcie przejazdu jeszcze przed realizacją kursu. Na adres e-mail otrzymają e-paragon wysyłany natychmiast po jego zakończeniu. Dodatkowo kopia przekazywana będzie samoistnie do Ministerstwa Finansów.

Lubimy łatwe i smartne rozwiązania

Choć początkujących kierowców e-kasy fiskalne mogą zaskakiwać, to cały proces będzie odbywać się automatycznie. Gdy kierowca zakończy przejazd, dane o zleceniu trafią przez internet do e-kasy. Dodatkowo dzięki współpracy z nami na każdym etapie służymy naszym kierowcom i partnerom pomocą. Przekonaj się sam i zarabiaj, prowadząc samochód! 

  • POLECANE WPISY

Przejdź do artykułu
Przejdź do artykułu
Przejdź do artykułu
Przejdź do artykułu
>